Ciągniki rolnicze Maszyny rolnicze Kombajny Ładowarki Maszyny komunalne Maszyny sadownicze

OPIS SZCZEGÓŁOWY PRODUKTU

Zdjęcie Nazwa produktu, cena Akcja
Rozdrabniacze do gałęzi HJ4M
Index : 1241
Cena brutto: 18 700,00 zł

Opis produktu:

Rozdrabniacz do gałęzi HJ 4

 

Występuje w wersji:
• M - mechaniczne podawanie gałęzi
• G - z mechanizmem podającym napedzanym hydrauliką z traktora

   HJ 4 należy do najmniejszych rębaków Junkkari. HJ 4 radzi sobie z gałęziami o średnicy do 10 cm. Sercem urządzenia jest rozdrabniająca tarcza, obracana dzięki napędowi traktora. Tarcza ma średnicę 430 mm. Umieszczone są w niej promieniowo noże. Duża masa koła i duża prędkość obwodowa pozwala ścinać nożom każdy gatunek drewna. Lej wsadowy w stosunku do tarczy koła skierowany jest pod kątem 45 stopni. Pod tym też kątem zrębkowane są gałęzie. Wyrywane kęsy drewna napotykają na opór przeciwostrza - stalnicy. Wióry zostają złamane nożami, tak jak to sie dzieje w gilotynie lub nożycach. O wielkości zrębek decyduje stopień wysunięcia noży. Im większy, tym większe zrębki, przy czym stalnica zawsze musi być odpowiednio przesunięta tak, by zachować maksymalnie 1,5 mm dystans wobec noży. Drobne kawałki przechodzą na drugą stronę przez otwory w tarczy. Tam też, właśnie z drugiej strony do tarczy zamocowane są promieniowo skierowane wypusty, tworzące wiatrak wyrzutu zrębki.
   Masa tego obracającego się koła zamachowgo jest tak duża , że w prostszych modelach, oznaczonych literą M, gałęzie są wciągane bez dodatkowego napędu. Do ciągłej pracy stosuje się jednak modele oznaczone literą G. Podłączona jest do nich hydraulika traktora napędzająca wałki kół posuwowych wciągających gałęzie. Wyrzutnik zrębek można swobodnie ukierunkować, obraca się dookoła, dodatkową regulację ograniczającą rozrzut daje kaptur.

   Rębak HJ 4 jest mocowany trzypunktowo na traktorze (tzw TUZ). Wygodny i nisko osadzony lej wsadowy nie wymaga wysiłku w czasie pracy. Nie trzeba sie mocować z gałęziami, wszystko pasuje do ręki. Elastyczne osłony zabezpieczają przed uderzeniami odpryskami drewna. Jakość użytych materiałów, ergonomiczność rozwiązań i ogólne dążenie do maksymalnej prostoty jest wielkim atutem Junkkari.

Dane techniczne
   
Typ zawieszany
Średnica wirnika rozdrabniającego [cm] 43
Masa wirnika rozdrabniającego [kg] 45
Prędkość wirnika rozdrabniającego [obr/min] 540 -1000
Ilość noży tnących (szt.) 2
Długość zrębków [mm] 4-12
Max średnica pnia [cm] 10
Wydajność [m³/h] 2-6
Zapotrzebowanie mocy [KM] 15-50
Masa maszyny (wersja podstawowa) [kg] 172
Wysokość gabarytowa (pozycja transportowa) [cm] 190
Rozmiar leja zasilającego [cm] 13x11
Wałek przekaźnika mocy standard 1 szt.


Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Treść:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie ofert handlowych:
‹ wstecz
Facebook